Žáci třídy 7. B adoptovali zvířata ze ZOO Brno

Žáci třídy 7. B naší školy se rozhodli zapojit do projektu podpory ochrany ohrožených zvířat
a adoptovali dva fascinující obyvatele ZOO Brno – kapybaru a margaye. Kapybara, největší hlodavec na světě, je známá svou klidnou a společenskou povahou. Margay, elegantní a mrštná kočkovitá šelma, je díky své schopnosti šplhat po stromech považována za jedno z nejlépe přizpůsobených zvířat v korunách pralesa.

Adopce těchto zvířat proběhla díky finančním prostředkům, které žáci nasbírali ke konci minulého školního roku. Cílem tohoto projektu je nejen podpořit zlepšení životních podmínek kapybary a margaye v zajetí, ale také rozšířit povědomí žáků o ochraně přírody a zodpovědném přístupu k životnímu prostředí.

Po úspěšném dokončení adopce obdrželi žáci adopční certifikát, který potvrzuje jejich příspěvek na péči o zvířata. Součástí adopce je také možnost obě zvířata navštívit v ZOO Brno a sledovat, jak se jim daří. Tento zážitek prohloubí vztah žáků k přírodě a podpoří jejich zájem o ekologii.

-Pavel Čureček a Pavlína Litoborská, ZŠ Řehořova-