Díky PARO máme nové hodiny!

V letošním roce 2023/2024 se na podávání návrhů projektů v participativním rozpočtu do škol PARO, podílelo 7 tříd naší školy. Na školním workshopu PARO představili zástupci těchto tříd celkem 12 projektů, z nichž po zhodnocení jejich realizovatelnosti vedením školy, vzešlo pět projektů, které mohly přejít do školního hlasování (Digitální hodiny do tříd, Hry do tříd, Pingpongový stůl na zahradu – betonový, Tabule na fixy na chodbách, Trouby na pečení (přenosné) + servírovací stolky na převoz).

Následovala fáze propagace, kdy navrhovatelé usilovali o hlasy spolužáků z 11 tříd (5. – 9. ročník).

Z navrhovaných projektů vzešel jednoznačný vítěz – Digitální hodiny do tříd se 134 hlasy. Od dubna tedy děti ve všech třídách mohly sledovat čas i teplotu ve třídách na nových digitálních hodinách.

Děkujeme městu Brnu za možnost dětí vyzkoušet si principy participativního demokratického systému v praxi a možnost zvelebit si své školní prostředí podle vlastních představ.

-Mgr. Lucie Otevřelová-