Projektový den „ROK“

Co všechno se skrývá pod názvem projektového dne ROK? Je to velké množství různorodých individuálních i skupinových aktivit, které upevnily a prohloubily učivo prvouky – čas, orientace v čase.
Nejvíc praktických dovedností děti získaly při manipulaci se stolním kalendářem. To, co se dospělým zdá jednoduché, třeba vyhledat konkrétní den v roce, bylo pro mnoho prvňáků velmi náročné. Po dlouhém listování, otáčení a hledání všichni našli zadané datum. Tuto činnost budeme určitě ještě opakovat, abychom získané dovednosti neztratili.
V další části projektového dne pracovali děvčata a chlapci ve skupinách. Společně jsme oživili znalosti o ročních obdobích, měsících a dnech v týdnu. Děti četly, řadily, skládaly, porovnávaly, třídily, zvažovaly, kreslily, stříhaly, lepily i soutěžily.
V závěru jsme podrobně zhodnotili práci všech skupin. Většinou byli všichni se svými výsledky spokojení, ale objevila se i kritika vlastního pomalého tempa. Společně se těšíme na další projektový den.

-Mgr. Bohdana Zapletalová-