Beseda s příslušníky Policie České republiky

Víte, jak komunikovat s operátorem při nahlášení mimořádné krizové události? Jaká telefonní čísla volat v případě ohrožení? Všechny děti z prvních tříd to ví zcela jistě.

Páteční dopoledne s námi strávili příslušníci útvaru cizinecké policie kapitánka Mgr. Klára Kapustová a praporčík Bc. Ondřej Zapletal.

Zvídaví prvňáci se dozvěděli mnoho zajímavých informací z každodenní práce policistů. Co patří do jejich výzbroje a výstroje? Proč má každé policejní auto svoje číslo i na střeše? Proč vydává policejní maják až tři různé zvuky? Na kterém sedadle sedí zadržený a proč? Co znamená číslo na uniformě? K čemu slouží balistická vesta? Jak lze rozpoznat falešné doklady? A jak se stát policistou?

Děti samozřejmě dostaly odpovědi na mnoho dalších všetečných otázek. Kluci a holky si besedu opravdu užili, vždyť mít na rukou opravdová policejní pouta, držet teleskopický obušek nebo zkusit, kolik váží balistická vesta, to se každému nepovede.

-Za 1. A a 1. B Mgr. Bohdana Zapletalová-