Empík - CYKLISTA

Městská policie vyhlašuje každý rok dopravní soutěž žáků 4. tříd základních škol. Jejím cílem je zvyšovat ochranu dětí v silničním provozu. I naše třída 4.B se přihlásila.

Zatím jsme absolvovali dva tříhodinové bloky teoretické a praktické přípravy v areálu dopravního hřiště Riviéra. Každý blok se skládal z teoretické výuky, následného testu z nabytých znalostí a nakonec výuka v praxi. Nejprve děti procházely záludná místa na dopravním hřišti, kde strážníci Městské policie vysvětlovali, jak se zachovat nebo kdo má přednost. Zatím jen „nasucho“ bez dopravních prostředků. Poté si děti vypůjčily jízdní kolo, nasadily přilbu a vrhly se nadšeně přímo do provozu dopravního hřiště se všemi semafory, dopravními značkami, jízdními pruhy a chodci.

Až na jaře nás čeká vše „naostro“, kdy se budou bodovat nejenom teoretické znalosti, ale také jízda na kole. Kdo splní obě zkoušky, získá Průkaz cyklisty vydaný Ministerstvem dopravy.

-Mgr. Martina Pártlová-