Pasování na čtenáře v 1. B

Ve středu 14. 6. se v dopoledních hodinách konalo slavnostní pasování prvňáčků na čtenáře. Během dopoledne pracovaly děti ve skupinkách, dvojicích a také individuálně.

Ve všech úkolech prokazovaly čtenářskou zdatnost. Ať už to bylo skládání obrázkové osnovy podle příběhu, získávání informací z textu a jejich zápis do tabulek nebo poznávání známých pohádek. Nechyběl ani správný čtenářský přednes a vtipný čtenářův testík.

Když byly všechny úkoly splněny, mohly být děti slavnostně pasovány na čtenáře. Za svoji snahu a píli obdržely na památku knihu, odznak s nápisem JSEM ČTENÁŘ a nechyběla ani drobná sladká odměna. Celé dopoledne bylo krásným zakončením první třídy.

Chtěla bych poděkovat rodičům, kteří si v dnešním shonu našli chvilku času a přišli děti podpořit.

-Mgr. Renata Sléhová – třídní učitelka 1.B-

,,,,