MEZINÁRODNÍ DEN ZEMĚ (2. stupeň)

Tento připomínkový den OSN se slaví každoročně 22. dubna, a to již od roku 1970. V ČR jsme s jeho připomínáním začali o dvacet let později.

Každý rok naše škola slaví tento den nějakou venkovní aktivitou. Také letos jsme se rozhodli děti dostat z lavic a strávit nějaký ten čas na čerstvém vzduchu. Volba padla na ZOO Brno. Protože letošní 22. duben připadl na sobotu, všichni žáci 2. stupně se na Mniší horu, kde brněnská ZOO sídlí, vypravili až v pondělí 24. dubna.

Jednotlivé třídy plnily různé úkoly. Třída 6. B si prošla ZOO s průvodkyní. 9. třídy řešily úkoly na stezce ke Dni Země, kterou v ZOO k této příležitosti nachystali. Ostatní třídy pracovaly s pracovními listy – 6. A a 7. ročníky zkoumaly ptáky, 8. ročníky savce.

I přes chladné počasí a zatažené nebe, které hrozilo deštěm již od rána, se nakonec den vydařil. Zmokli jsme jen trochu a děti se seznámily s mnoha zajímavostmi. Přeci jen vidět zvířátka na vlastní oči je lepší než sebedokonalejší digitální animace.

– Mgr. Veronika Foralová –