Pod pirátskou vlajkou

Pod pirátskou vlajkou, tak se nazýval náš program na škole v přírodě v hotelu Pavla ve Vlachovicích blízko Nového Města na Moravě. Děti z 1. B a 2. B si celý týden užívaly krásnou přírodu v okolí hotelu. I když nám počasí moc nepřálo a dopolední teploty se pohybovaly kolem 6 °C, neodradilo nás to od her a vycházek do lesa a k rybníkům. Kluci a holky tyto vycházky popisovali jako cestu bažinami. Ani se nedá věřit, co jsme všechno zvládli: hledat piráty, střílet z luku a foukačky, lézt po lanovém žebříku a slaňovat, hrát noční orientační hru a taktickou hru „lodě“. Moc se všem líbila stezka odvahy, pirátská párty s tancem, hry „lovení velryb“ a „torpéda“. Každý den jsme psali deník, zpívali pirátskou hymnu „Hej, kapitáne!“ a samozřejmě jsme také četli, počítali a poznávali přírodu v okolí.

Ke všem skvělým aktivitám ještě musíme přidat pěkné prostředí hotelu, krásné prostorné pokoje a výtečné jídlo. Prostě, i když počasí nebylo ideální, naše škola v přírodě byla super.

-třídní učitelky 1. B a 2. B-