Návštěva třídy V. A v SAKO Brno

V úterý 12. 4. se žáci třídy V. A zúčastnili workshopu v nedaleké brněnské spalovně. Hravou formou se dozvěděli, co všechno se děje s určitým odpadem poté, co jej vyhodí do popelnice. Seznámili se názorně s tím, jak funguje automatická třídící linka, která je ve spalovně nově v provozu. Třídění odpadu si pak například vyzkoušeli na vlastní kůži na modelu dotřiďovací linky. Všechny ovšem nejvíce bavilo, když si zkoušeli práci popeláře, protože v popelnici mohli vozit svého spolužáka. Někteří přitom využili možnosti obléct si autentický pracovní oděv popeláře.

Návštěva spalovny zcela jistě přispěla k vědomějšímu přístupu s nakládáním odpadu, protože nyní již děti ví, že jeho vyhozením do konkrétní popelnice rozhodují, jaká bude jeho následující cesta a jak se využije.

-Mgr. Miroslava Kapusciaková-