Návštěva jubilejního 25. ročníku festivalu Jeden svět

Jeden svět je mezinárodní festival dokumentárních filmů věnovaných problematice lidských práv a v současnosti největším filmovým festivalem svého druhu na světě. V Česku probíhá ve 25 městech a Brno je jedním z nich.

Školám je věnována část festivalu pod názvem Jeden svět na školách. Jedná se o dopolední promítání seznamující žáky s příběhy jejich vrstevníků z celého světa. Tuto projekci letos navštívili žáci 2. stupně se svými vyučujícími českého jazyka. Sedmé třídy zhlédly 3 krátké filmy o chlapci s mentálním postižením, ochraně životního prostředí a účasti žen v ryze mužských odvětvích sportu. Třídy šesté a osmé jeden delší dokument s názvem “Dívčí gang” otevřeně zaznamenávající plusy i mínusy kariéry nezletilé německé influencerky.

Po promítání následovaly odborníky moderované besedy, v nichž měli žáci příležitost se k tématům vyjádřit. Potěšila nás živá diskuze, do níž se žáci bez ostychu zapojili. Jistě si z projekcí odnesli nové poznatky a sdílené zážitky.

-Mgr. Jana Lúčová-