PARO do škol


Projektu PARO (participativní projekt do škol) se v letošním roce účastnilo celkem 9 tříd (4 z prvního a 5 z druhého stupně). Město Brno poskytlo každé zapojené škole 35 000 Kč na účelné využití – co chtějí žáci ve škole vylepšit.

Nápady, které postoupily z říjnových třídních kol, byly velice různorodé: králíci na školní zahradu, relaxační koutek, pingpongové stoly a stolní fotbálky na chodby, hry, digitální hodiny, květinová výzdoba a válecí vaky do každé třídy, vybavení na toalety (dávkovače mýdla, držáky…), školní noviny, sedačky na chodby a nábytek do relaxační místnosti/knihovny.

Do závěrečného hlasování se probojovalo 7 projektů a vzhledem k tomu, že se některé opakovaly, došlo k jejich sloučení na 3 a následné spolupráci mezi třídami.

V listopadu probíhala prezentace, a to různými formami: hlášení ve školním rozhlase, vyvěšení letáků ve třídách, výroba plakátů a jejich vystavení na panelech v hale školy.

Začátkem prosince se hlasovalo v online prostředí. Hlasovali žáci i zaměstnanci a mohli udělit až tři hlasy.

Výsledky:

1. sedací vaky + podnožníky 92 hlasů

2. hry do tříd 81 hlasů

3. vybavené knihovny v 5. patře 63 hlasů

Dalším krokem v realizaci byl výběr barev – každá třída si vybírala sama a pak už jen objednání a čekání na obrovskou zásilku 30 sedacích vaků a 32 podnožníků.

9. května jsme se dočkali a do všech tříd, družiny a knihovny putovaly barevné vaky s podnožníky. Žáci se tak dočkali vysněného pohodlíčka.

-Mgr. Tereza Friedl-