Judo News II.


Dobrý den,

uběhly dva měsíce od posledního příspěvku a nastřádaly se nám další akce a úspěchy našich svěřenců , kterými se rádi pochlubíme.

19. března si naši starší vyzkoušeli vrcholovou soutěž - Český pohár, druhou nejvyšší soutěž po Mistrovství ČR. Za účasti prakticky celého reprezantačního výběru ČR skončila Terezie Parmová v kategorii dorostenek na krásném 9. místě a Šimon Šťasta pak v kategorii mužů do 23 roků na 11. místě.

27. března jsme se zúčastnili víkendového soustředění pro mladé judisty u spřáteleného oddílu v Adamově, zakončeného v neděli malým turnajem. Z organizačních důvodů jsme se bohužel zúčastnili pouze nedělního tréninku a turnaje a trochu omezeném počtu. Na této soutěži všichni naši svěřenci zabojovali a získali medaile.

2. dubna proběhla soutěž pro mláďata do 10 roků, Pohár Tvrdonic. Jedná se o jednu z regionálních soutěží, na které rádi jezdíme, protože jsou pořádány lidmi, kterým více záleží na mladých a judistech a přátelském až domácím prostředí než na prestiži jejich soutěže. Naši svěřenci se v poměrně slušné konkurenci postavili soupeřům se ctí a čelem. Sebastian Svoboda si vybojoval druhé místo a Ema Zapletalová, Filip Raška a Tomáš Kukleta obsadili místa třetí.

23. - 24. dubna jsme vyrazili na jednu z vyšších soutěží s celorepublikovým zastoupením závodníků, kdy si naši nováčci vyzkoušeli "opravdovou" soutěž se všemi pravidly a podmínkami mistrovských a mezinárodních soutěží. Pro naše mláďata to byla první účast na soutěží takového rozsahu a i když vyrazili spíše na zkušenou něž pro medaile, tak se mezi již zkušenými závodníky neztratili. Julie Zatloukalová vybojovala třetí místo, Emě Zapletalové a Tomáši Kukletovi pak bronzové medaile utekly jen o jeden prohraný zápas a skončili čtvrtí. Tamara Skoupá si pak vybrala smůlu na losování, kdy se coby začátečnice dostala do skupiny ostřílených závodníků. Nedala ale svoji kůži zadarmo a vysloužila si za svoje výkony pochvalu i od trenérů soupeřů. Ve vyšších kategoriích žáků si pak zajistili Kateřina Sedláčková a Lucie Zatloukalová třetí místo a Vojtěchovi Dostálovi utekl bronz jen o malý krůček, jedno zaváhání. Systém vyšších soutěží je vzhledem k počtu soutěžících a takzvanému KO systému soutěže bohužel již trochu krutý a jediná chyba, jediné zaváhání Vás může připravit o stupně vítězů.

No a na závěr si v posledním dubnovém víkendu vyrazili na soutěž i trenéři Ivana Králíková a Jiří Bačovský. Spolu s reprezentačním týmem Masters ČR se zúčastnili Mezinárodního mistrovství Slovenské republiky, kdy za účasti závodníků z osmi států získali ve svých kategoriích titul Mistr Slovenské republiky masters.

Blahopřejeme medailistům, a velká pochvala všem, kdo se nezalekli a postavili se na soutěžní tatami.

-Jiří Bačovský, trenér-